Domowe triki i sztuczki znacznie ułatwiają codzienne czynności, sprawiając, że stają się przyjemniejsze i o wiele prostsze. Sprawdź nasze lifehacki, dzięki którym staniesz się idealną gospodynią domową!

Skuteczne sprzątanie

Wszyscy uwielbiamy szybkie i kompleksowe rozwiązania. Borykasz się z kamieniem? Zagotuj wodę z octem w czajniku, dzięki czemu go wyczyścisz, a następnie wykorzystaj ją do umycia umywalki, wanny lub prysznica. Ocet skutecznie walczy z niechcianym osadem i tym sposobem czyścisz kilka rzeczy naraz.

Innym sposobem na czyszczenie łazienki jest wykorzystanie reszki cytryny. Wystarczy posmarować nią wieczorem umywalkę, wannę lub kabinę prysznica, a rano przemyć ciepłą wodą. Cytryna jest bardzo skuteczna w sprzątaniu, pomoże ci, jeśli nie wiesz czym wyczyścić fugi.

Lifehack na niemarnowanie jedzenia

Wyrzucanie jedzenia jest sporym problemem, z którym zdecydowanie powinniśmy walczyć. Jednym ze sposobów jest mrożenie żywności. Zamrozić można praktycznie wszystko od chleba, który niestety często ląduje na śmietniku, aż po pełne dania.

Coraz popularniejszy staje się trend przygotowywania posiłków na całe tygodnie i mrożenie ich. Ten lifehack pozwala na oszczędność czasu, pieniędzy i spożywanie zdrowych i zbilansowanych posiłków robionych samodzielnie.

Kolejnym sposobem jest przygotowanie jednej lub dwóch porcji więcej, które również można zamrozić. Dzięki temu ma się zapas, na wypadek braku czasu, pomysłu lub chęci do gotowania. Wystarczy odgrzać i gotowe.

Każda dobra gospodyni domowa wie, że trzeba również regularnie przeglądać lodówkę. Pozwala to na kontrolę nad zakupami oraz zużywanie tych produktów, którym kończy się termin spożycia.

Sposób zaradnej gospodyni na zwierzęce kłaki

Skuteczne pozbywanie się sierści to kwestia, która nurtuje wszystkich miłośników domowych zwierząt. Jeśli borykasz się z problemem psich czy kocich kłaczków na swoich ubraniach, wrzuć do pralki 3 lub 4 zwykłe kąpielowe gąbki. Wychwycą one sierść, a Ty możesz się chwalić kolejnym skutecznym domowym lifehackiem.
Innym sposobem na walkę z sierścią jest inwestycja w suszarkę bębnową. Skutecznie wychwytuje ona nie tylko kłaczki, ale również kurz czy włosy, a ubrania w niej wysuszone są mięciutkie i nie trzeba tracić czasu na prasowanie. Ponadto, susząc ubrania w suszarce bębnowej, pozbywasz się problemu nadmiernej wilgoci, który często powstaje przy użytkowaniu tradycyjnych, składanych suszarek.

Dobrym pomysłem jest również wykorzystywanie specjalnych kuli do suszenia, które rozbijając, w trakcie suszenia, ubrania przyspieszają proces ich schnięcia i przyczyniają się do ich miękkości. Brawo, kolejny lifehack odhaczony!

Pudełka – skuteczny lifehack na bałagan

Warto zainwestować w pudełka i posegregować różne przedmioty, które do tej pory porozrzucane były luzem. Zorganizowane gospodynie od dawna wiedzą, że zarówno przechowywanie dokumentów, kosmetyków, przypraw czy nawet bielizny, zdecydowanie lepsze jest w pudełkach.

Wkładając rzeczy do pudełek, już optycznie uporządkowujemy bałagan, a dodatkowo lifehack ten pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w szafkach. Spróbuj i przekonaj się sama, że to naprawdę działa.

2 komentarze on Domowe lifehacki, które powinna znać każda gospodyni!

  1. Od dawna praktykuję meal prep i jest to najlepsze, co mogłam zrobić. Nie dość, że nie tracę czasu na gotowanie, to jeszcze nie marnuję jedzenia 🙂 polecam wszystkim!

  2. Ja nie jestem przekonana do meal prepu, obawiałabym się, że to jedzenie skiśnie…. Za to sposób na zwierzęcą sierść ciekawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *