Nikt nie chce przepłacać, szczególnie na ubraniach. Tylko jak kupować je tanio? Są na szczęście sposoby na to, żeby modną i markową odzież kupić w niższej cenie. Gdzie jej szukać? Jak obniżyć ceny ubrań i kiedy są największe wyprzedaże?

Jak kupować tanie ubrania?

Przede wszystkim zakupy powinny być przemyślane. Podejmowanie decyzji pod wpływem chwili kończą się najczęściej tym, że wydajemy za dużo i niekoniecznie kierujemy się ceną. Warto więc do zakupów odpowiednio się przygotować. Należy przejrzeć garderobę i sprawdzić, co faktycznie nam się przyda, a co nadaje się już do oddania lub wyrzucenia. Koniecznie trzeba też zapoznać się z ofertami sklepów w Internecie. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Może się bowiem okazać, że w którymś sklepie podobny sweterek będzie tańszy o kilka złotych, po co więc przepłacać?

Kupuj ubrania na wyprzedażach

W ciągu roku wyprzedaże organizowane są co najmniej kilka razy. Największe obniżki cen są zazwyczaj zaraz po Bożym Narodzeniu. Wtedy zimowe ubrania można kupić nawet o połowę taniej. Sklepy przygotowują się już do wprowadzenia wiosennej kolekcji i chcą pozbyć się towaru. Podobne wyprzedaże organizowane są pod koniec lata. Niektóre sklepy mają też mid-season sale, czyli obniżają ceny ubrań w połowie sezonu, by zastąpić je nowszymi modelami.

Wieszaki z metkami

Podczas takich wyprzedaży, warto zaglądać nawet do sklepów, które wcześniej się pomijało z powodu wysokich cen. Może się bowiem okazać, że dobre jakościowo ubrania, znanych marek, dostępne będą w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Dopisuj się do newsletterów

Chcąc obniżyć ceny ubrań, warto dopisywać się do newsletterów marek, których odzież nosimy. Wówczas o zbliżających się promocjach dowiemy się jako pierwsi. Czasami są one organizowane jedynie w sklepach online. W niektórych newsletterach znaleźć można specjalne kody rabatowe, które obniżą ceny ubrań nawet z nowych kolekcji.

Warto korzystać też z akcji rabatowych organizowanych przez niektóre czasopisma. Zazwyczaj dotyczą one konkretnego weekendu. Na czym polegają? Wystarczy kupić konkretną gazetę, w której dostępne będą kody rabatowe do wybranych sklepów. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na markowych ubraniach.

Sprawdzaj ofertę outletów

Tańsze ubrania można kupić w outletach. W każdym mieście są takie sklepy, a nawet całe galerie handlowe, w których dostępne są tańsze markowe ubrania. Zazwyczaj są to poprzednie kolekcje, które zostały już wycofane ze sklepów lub są to konkretne ubrania w małych lub bardzo dużych rozmiarach.

Korzystaj z porównywarek cenowych

W Internecie mnóstwo jest porównywarek cenowych, w których można sprawdzić, gdzie najlepiej kupić jakąś bluzkę lub sukienkę. Może to być np. Ceneo. Za pomocą tego serwisu możliwe jest wyszukanie sklepu, w którym dana rzecz będzie najtańsza. Nie trzeba więc przywiązywać się do jednego ulubionego sklepu, a sprawdzać różne możliwości, wtedy faktycznie na ubraniach uda się zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *