W Polsce indywidualni klienci najczęściej stawiają na ręczne mycie samochodu, z myjni automatycznych korzystają, przede wszystkim firmy dysponujące flotą. Myjnia ręczna to doskonała alternatywna dla samodzielnego czyszczenia samochodu, profesjonalne punkty obsługi tego rodzaju oferują kompleksowe usługi pielęgnacji pojazdów. Jakie dodatkowe usługi oferuje auto myjnia?

auto myjnia

Myjnia ręczna – dlaczego warto?

Polscy kierowcy zwracają baczną uwagę na stan techniczny i wizualny swoich samochodów, dlatego mycie ręczne aut jest u nas zdecydowanie popularniejsze niż w innych państwach europejskich. Przykładamy sporo uwagi do precyzyjnej pielęgnacji samochodów, dużo chętniej preferujemy auto myjnie, niż myjnie automatyczne. Dbając o auta, unikamy miejsc, w których lakier może ulec zarysowaniu lub zmatowieniu. Myjnia ręczna to dokładne czyszczenie samochodu z użyciem profesjonalnych detergentów i środków czyszczących. To również szeroki serwis pielęgnacyjny, auto myjnia to nie tylko standardowe mycie karoserii. Myjnia ręczna oferuje również pranie tapicerki czy mycie silnika i inne usługi (top-autoserwis.pl), dzięki którym samochód zyskuje nowy wygląd i sprawniej pracuje.

Jakie dodatkowe usługi oferuje auto myjnia?

Wiele auto myjni proponuje kompleksowe usługi mycia i czyszczenia samochodów, zakres oferty dopasowany jest do indywidualnych potrzeb klienta. Główne usługi to mycie ręczne nadwozia, suszenie i woskowanie karoserii oraz mycie szyb. Myjnie ręczne świadczą usługi dokładnego czyszczenia nadwozia, które polega na spryskaniu auta specjalnym płynem zmiękczającym brud, usunięciu wszystkich zanieczyszczeń. W dalszej kolejności samochód zostaje umyty specjalistycznymi detergentami, spłukany, a następnie woskowany z szamponem lub na gorąco.

Popularne jest również polerowanie karoserii i ochrona lakieru. Kierowcy zlecają też zazwyczaj odkurzanie i sprzątanie auta połączone z praniem i suszeniem tapicerki, praniem foteli. Klienci ręcznej myjni samochodowej często decydują się na konserwację i czyszczenie skóry, specjalne środki do mycia foteli zmiękczają skórzaną tapicerkę i minimalizują ryzyko pękania powłoki. Auto myjnie oferują też mycie podwozia, czyszczenie podsufitki, boczków, podłogi i bagażnika lub konserwację uszczelek. W ramach świadczonych usług możemy liczyć na nabijanie klimatyzacji, neutralizację zapachów oraz odgrzybianie i ozonowanie auta.

Kompleksowe mycie silnika – na czym polega?

Silnik samochodu wymaga szczególnej troski, wycieki oleju, powstałe zabrudzenia narażają serce pojazdu na poważne szkody. Warto pamiętać o pielęgnacji silnika w auto myjni po zakończonym sezonie zimowym, w ten sposób pozbywamy się z urządzenia drobinek soli. Samodzielne mycie silnika nie jest łatwe, dlatego warto zlecić tą czynność profesjonalistom z myjni ręcznej.

Góra silnika myta jest dokładnie przy użyciu odpowiednich preparatów, czyszczeniu podlega każda komora. Dół silnika można umyć dzięki specjalnemu podnośnikowi, oczyszczany jest przy wykorzystaniu suchej pary oraz specjalistycznych detergentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *