Nowoczesne ogrodnictwo wymaga funkcjonalnych i ekologicznych rozwiązań w zakresie transportu i przechowywania asortymentu roślinnego. Dla właścicieli plantacji i ogrodów, szkółek i centrów ogrodniczych ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa roślinom, ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych oraz przed utratą jakości. W czym przewozić kwiaty, sadzonki?

Jakie pojemniki dla branży ogrodniczej?

Rynek roślin, kwiatów, ziół i sadzonek stale oczekuje nowych technologii, które zwiększają trwałość i ochronę delikatnego towaru przed zniszczeniem podczas magazynowania i obrotu. Właściciele punktów ogrodniczych mogą wybierać spośród skrzynek do transportu roślin, producenci i dostawcy oferują coraz szerszy asortyment pojemników przeznaczonych do przechowywania sadzonek owocowych i warzywnych, bulw, kłączy, cebul czy kwiatów ciętych. Skrzynki do transportu kwiatów produkuje Bekuplast, pojemniki z tworzyw sztucznych tej firmy z powodzeniem wykorzystuje się w ogrodnictwie, szkółkach oraz centrach ogrodniczych.

skrzynki do transportu roślin

Opakowania przeznaczone dla tej branży muszą spełniać szereg wymogów, dzięki którym roślinny towar nie ulega zniszczeniu w drodze do odbiorcy. Idealne do transportu sadzonek krzewów i kwiatów są pojemniki z tworzywa sztucznego o dużej ładowności, w różnych wariatach wykończenia.

Skrzynki do transportu roślin – czym kierować się w wyborze?

Wybór pojemników dla branży ogrodniczej musi zostać podyktowany rodzajem przewożonego i magazynowanego towaru. Opakowania na kwiaty, małe krzewy występują w wielu modelach, dostosowanych do określonych wymogów. Skrzynki przeznaczone dla roślin bytujących w środowisku wodnym odróżniają się od pojemników przeznaczonych do transportu sadzonek, bylin i cebul.

Dla roślin wodnych najlepszym wyborem są pełne skrzynki, które nie przeciekają i nie przepuszczają wilgoci. Dobrze, jeśli pojemniki z plastiku przeznaczone do transportu roślin można układać w stosy, co znacznie ogranicza cenną przestrzeń. Skrzynki pełne dla ogrodnictwa muszą być stabilne i wytrzymywać duże obciążenia.

Popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym w przewożeniu roślin są perforowane skrzynki z tworzywa sztucznego. Ażurowe boki i dno pojemników na kwiaty i sadzonki zapewniają optymalną wentylację roślin. Odpowiednio zaprojektowane perforowane pojemniki umożliwiają odpływ nadmiaru wody, dzięki czemu nie występują zastoje wilgoci i rośliny nie są narażone na gnicie.

Pojemniki na kwiaty z tworzyw sztucznych – dlaczego warto?

Wybierając plastikowe skrzynki na kwiaty należy zwrócić uwagę, przede wszystkim na ich walory praktyczne, funkcjonalne oraz estetyczne. Ważne, by opakowania na rośliny do transportu i magazynowania zapewniały bezpieczeństwo towaru oraz wygodę pracowników podczas przewożenia i układania. Nie wolno również zapominać o aspekcie ekologicznym, dlatego warto stawiać na pojemniki z tworzyw sztucznych, które w całości podlegają recyklingowi.

1 Comment on W czym przewozić kwiaty, sadzonki? Jakie skrzynki, pojemniki dla branży ogrodniczej?

  1. Tworzywo sztuczne wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem — bardzo uniwersalny materiał do przewożenia praktycznie wszystkiego. Trzeba jednak na nie uważać, żeby nie upadły, bo z czasem często tracą trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *